Čištění a údržba bavlněného šálu?

- Nov 14, 2020-

Bavlněný a konopný šátek vždy dával lidem určitý druh literární a umělecké zápletky. Je to druh pocitů, postoj k životu, druh&„; stres GG“; a také oblíbenec literární a umělecké mládeže. Ale když už mluvíme o bavlněném a konopném šátku, protože jeho materiál se velmi liší od ostatních šátků, bavlněný a konopný šátek je vyroben z bavlny. Měl by být řádně vyčištěn a udržován, jinak je snadné se dostat z formy. Nechte' s vidět, jak čistit a chránit bavlněnou a konopnou šálu Co takhle ji zvednout?

Na co bychom měli před čištěním věnovat zvláštní pozornost

1. Je lepší nepoužívat pračku na šátek s bavlněnou a konopnou strukturou. Pokud se šátek míchá s pračkou, bude se snadno deformovat a pokrčit.

Pokud opravdu nemáte' nemáte čas a energii, můžete také oblečení vložit do sáčku na prádlo a vyprat je jemnou výbavou pračky.

2. Plovoucí barva bavlněného a lněného šálu vybledne při prvním vložení do vody. Proto se doporučuje, aby se prvních několikrát nemíchalo s jinými oděvy a nepoužívejte čisticí prostředky, dezinfekční prostředky a jiné přísady, které jsou v přímém kontaktu s oděvy.

Doporučený způsob praní

Mořicí metoda

Potřebujete surovinu: jedlý ocet

Specifické metody:

Před praním bavlněných a lněných šátků přidejte do vody trochu běžného octa. Světlé a tmavé látky namočte a perte samostatně, aby nedošlo k vybarvení. Namočte asi 15 minut a teplota vody by neměla překročit 40 ° C. Je třeba poznamenat, že množství octa by nemělo být příliš mnoho, jinak je snadné barvit světlý šátek.

Šátek můžete vždy vyčistit jako Nový!

1. Při čištění by měl být prací prostředek (nepoužívejte prací prostředek obsahující bělicí prostředek) vložen do vody a poté, co se úplně rozpustí, vložte do bavlněného a lněného šálu. Doba namáčení by neměla přesáhnout půl hodiny. Bavlněný plátěný šátek by měl udržovat látku čistou a suchou, zejména v období dešťů v létě, věnujte pozornost kontrole a sušení.

2. Před odběrem umyjte a osušte. Sbírka klasifikace hlubokých barev, vyhýbejte se vzájemnému barvení.

Opatření pro praní:

1. Při praní by se místo tření nebo kladiva měl používat prací prostředek z hedvábné vlny

2. Neumývejte ručně příliš tvrdě, netrvejte příliš dlouho, neperte v pračce.

Poznámky k údržbě bavlněných a lněných šátků

Nestlačujte. Bavlněný plátěný šátek je velmi lehký a tenký, snadno se složí, koupil šátek pomocí věšáku nebo zavěšení na háček, aby se zabránilo silnému stlačení.

Při čištění

1. Lze prát v pračce' bavlněné a lněné šátky se mírně smršťují, proto je nikdy neperte v pračce! Nebo je vložte do pytlů na prádlo a vyperte je v pračce.

2. Smršťovací úprava vody: jasně zbarvené bavlněné a lněné šátky snadno vyblednou. Před čištěním přidejte do vody přiměřené množství běžného octa a chvíli ho namočte, aby šátek nezmizel.

3. Samostatné praní: barevné bavlněné a lněné šály se snadno slábnou a při smíchání s jinými oděvy je lze snadno barvit k nepoznání, zatímco bílé šály a oblečení tím utrpí.

Po umytí

Po umytí neždímejte, vymačkejte rukama, abyste odstranili vlhkost, poté vypusťte, zavěste na větraném místě a vysušte ve stínu, nevystavujte silnému světlu

Čas vyzvednutí

Bavlněné a konopné šály mají špatnou odolnost proti hmyzu a plísním. Při sběru by měly být důkladně vyčištěny. Prach na povrchu by měl být jemně setřen měkkým kartáčem. Poté, co se vlhkost rozptýlí, se do skříně vloží kafrové pilulky nebo levandule.

Běžné problémy s bavlněnými a lněnými šátky: snadno se mačkají

Čistě přírodní věci, méně odolné proti vráskám, ale musíme uznat, že náhodné vrásky jsou temperamentem bavlny a konopí. Ve skutečnosti není těžké se o to postarat. Nastříkejte trochu vodní páry na místní oblast vrásek, protože mají dobrý pocit z řasení a mohou být vyrovnány, jakmile je voda suchá.

Bílá bavlněná plátěná šála snadno zezelená


Bavlněný konopný šátek zažloutlý, můžete vyzkoušet následující metody: vařte vodu ve velkém hrnci, přidejte prací prášek, ponořte šátek, vařte asi 30 minut, aby byla sněhově bílá a čistá. Nezapomeňte, že se nevystavujte slunci. Po umytí stačí vyschnout ve větru.