Víte, z jaké látky je váš hedvábný šátek vyroben?

- Oct 24, 2020-

Pokud jde o hedvábné šátky, mnoho lidí má dojem, že jsou hladké a lehké. Ve skutečnosti je to jen charakteristika některých hedvábných tkanin.

Pokud soudíte, zda se jedná o hedvábný šátek podle lesku, bylo by to trochu jednostranné. Vietmei představí některé běžné hedvábné tkaniny od dnešního dne, které vám pomohou odlišit.

Čistý hedvábný krepový satén, prostý krepový satén má nejlepší lesk mezi skutečnými hedvábnými tkaninami a je to standardní hedvábí, které si mnoho lidí myslí. Vypadá přirozený lesk, cítí hladký na dotek, štíhlý, elastický a má nízké smrštění. Je vhodný zejména pro výrobu produktů, které se dotýkají lidské pokožky.

Hedvábné keprové hedvábí má zjevné diagonální linie. Hotový výrobek se cítí měkký a pohodlný, ale měkkost není tak dobrá jako prostý krepový satén. Ale keprové hedvábí je hubené.

Hedvábí georgette je jasné a tenké, se silným zrnitý povrch, stahující na dotek, elastické, snadno zmenšit, a velmi měkké. Šátek je lehký a opalovací krém.

Hedvábný šifon je elegantní a měkký.

Hedvábné cizí tkaniny jsou mezi šifonem a saténem, s leskem šifonu a saténu.

Hladký krep, syntetická syntetická hedvábná tkanina, se svislou strukturou, hotový výrobek je přirozeně napnutý, měkký, prodyšný, snadno se čistí a pohodlnější.

Každý by měl také věnovat pozornost: mnoho dalších materiálů může skutečně vydávat texturu skutečného hedvábí.

Nejpřímější a nejúčinnější metodou identifikace je vzít malou část výrobku a zapálit ho ohněm, protože skutečné hedvábí je proteinové vlákno a během procesu hoření voní spálenými vlasy a po spálení zbývají pouze křehké načechrané černé částice.

Kromě toho je popularizována jednotka pro výpočet hedvábných tkanin, nazývaná maminka, 1 maminka = 4.3056 g / m2. Obecně platí, že hotové výrobky mají různé milimetry. Běžně se používají 8 milimetrů, 10 milimetrů, 12 milimetrů, 14 milimetrů a 16 milimetrů. Obecně řečeno, čím větší je milimetr, tím těžší je tkanina. Samozřejmě, u hedvábných šátků je maximální počet milimetrů 19 a bez ohledu na to, jak vysoká je, není vhodná.