Je hedvábné pyžamo opravdu dobré pro pokožku?

- Nov 28, 2020-

Za prvé, co je skutečné hedvábí

Zdá se, že často vidíme tato slova smíchaná dohromady, hedvábí, hedvábí a morušové hedvábí, tak nechme&# 39 začít s těmito slovy.

Pravé hedvábí je ve skutečnosti hedvábí.&„skutečný GG“; pravého hedvábí je relativní k umělému hedvábí: jedno je přírodní zvířecí vlákno a druhé je ošetřené polyesterové vlákno. Při hoření lze rozlišit dva materiály:

Když hedvábí hoří, není tam žádný otevřený plamen a voní po spálených vlasech. Po spálení může být hněten na popel;

Když simulované hedvábí hoří, můžete po spálení vidět plameny, zápach spáleného plastu a bloky lepidla.

Morušové hedvábí je ve skutečnosti nejběžnějším typem hedvábí. Podle různých potravin lze bource morušového rozdělit na bource morušového, bource morušového, kafr bource morušového a další druhy. Fyzikální vlastnosti hedvábí, které spojují, jsou zcela odlišné, takže se také liší jejich použití. Některé hedvábné tkaniny přizpůsobené pokožce, které dnes používáme, jsou v zásadě odvozeny z morušového hedvábí.

Jinými slovy, v oděvních látkách existuje vysoká pravděpodobnost, že skutečné hedvábí, hedvábí a morušové hedvábí jsou ve skutečnosti to samé. Všichni v budoucnu použijeme skutečné hedvábí.

01

Hedvábí není všelékem na péči o pleť

Podle pověstí je skutečné hedvábí dobré pro péči o tělo, protože:

Hedvábí obsahuje mnoho aminokyselin a aminokyseliny mohou zkrášlit pokožku;

Pravé hedvábí je čisté přírodní vlákno, nemá statickou elektřinu a lze jej použít k péči o vlasy;

Hedvábí je přírodní antialergický materiál a nebude alergický.

Ale ve skutečnosti takzvané&„; výživné funkce pokožky GG“; výše uvedené nelze dosáhnout hedvábím.

Pojďme analyzovat jeden po druhém, proč tato široce šířená tvrzení nejsou platná. Aminokyseliny v hedvábí se nemohou zkrášlit

Předpokládá se, že pravé hedvábí může zkrášlit pokožku. Jedním z nejběžnějších tvrzení je, že pravé hedvábí obsahuje mnoho aminokyselin, které mohou zabránit vráskám, proti stárnutí, zvlhčit a chránit před slunečním zářením.

Hedvábí je živočišná bílkovina, která se skutečně skládá z velkého množství aminokyselin, ale je trochu obtížné ji změnit z bílkoviny na aminokyselinu a poté hrát účinek na péči o pleť.' jako vaječný bílek je také protein a je také složen z mnoha aminokyselin, ale nemyslíte si, že nanášení vajec na obličej může zabránit vráskám, proti stárnutí, zvlhčit a opalovací krém...

Aminokyseliny, které se často přidávají jako zvlhčovače do produktů péče o pleť, nebo peptidy jako přísady proti stárnutí, se přidávají jako nezávislé, svobodné osoby. Hedvábí se skládá hlavně ze dvou druhů bílkovin: hedvábného fibroinu a sericinu. Tyto proteiny nebudou hydrolyzovány na peptidy a aminokyseliny, pokud jsou připojeny k pokožce, a nebudou mít účinek zvlhčující a anti-stárnoucí péče o pleť.

Pokud jde o skutečnost, že hedvábí může blokovat ultrafialové paprsky, hedvábný opalovací krém není kvůli žádným přísadám pro péči o pokožku, ale tvrdým studentům opalovacího krému, většina oblečení to dokáže. Nemluvě o tom, že hedvábí není vhodné pro vystavení slunci. Časté vystavení slunci způsobí, že bílkovina hedvábí dříve denaturuje, zžloutne a stane se křehkou a je ve skutečnosti velmi obtížné se o ni starat.

Obecně doufám, že hedvábné látky mohou zkrášlit, a budu připraven na prázdnou radost.

Hedvábí může také generovat statickou elektřinu

Řekl, že skutečné hedvábí negeneruje statickou elektřinu? První lekcí fyziky na střední škole je experiment, při kterém se skleněná tyč otře o hedvábí.

Při přezkoumání znalostí fyziky je statická elektřina způsobena objekty s relativně špatnou elektrickou vodivostí, které akumulují určité množství elektrického náboje, a existuje potenciální rozdíl s okolím, takže dochází k jevu přenosu náboje.

Lehmicke testoval schopnost různých materiálů získávat / ztrácet elektrony. Na obrázku níže, čím dále jsou dva objekty, tím snazší je třením statické elektřiny:

Je vidět, že ve srovnání se sklem jsou vlasy tak blízko hedvábí, přesto budou statické. Není to skutečný hedvábný polštář, je to železná deska.

Hedvábí má nízkou alergenitu - zcela nealergenní

I když ve srovnání s chemickými vláknovými materiály je alergenicita hedvábí skutečně relativně nízká. Stejně jako čistá bavlna je hedvábí opravdu dobrou volbou pro mnoho studentů, kteří jsou alergičtí na chemická vlákna. Možnost senzibilizace však určitě stále existuje.

Přirozená věc neznamená, že není alergická. Někteří lidé jsou koneckonců alergičtí na vodu. Musíte vědět, že vaše imunitní buňky se zbláznily a dokonce vás udeřily. Pokud tomu nevěříte, dozvíte se něco o autoimunitních onemocněních.

Skutečné hedvábí zároveň není lékem na alergie a nemůže léčit alergie." V současnosti se léčba alergií opírá hlavně o medikamentózní léčbu a izolaci alergenů. Některé alergie také podstoupí desenzibilizační léčbu. Studenti, kteří mají alergické příznaky, by měli co nejdříve navštívit lékaře a zjistit alergeny. Don' t dát si léčebný plán, použijte svůj vlastní experiment

Proto vyhledejte lékařskou pomoc při kožních alergiích a nekupujte hedvábné výrobky naslepo.

02

Výhody hedvábí

Řekl jsem tolik věcí, které hedvábí nedokáže' t. Studenti si mohou myslet, že hedvábí nemůže nic dělat, je to daň" IQ." Ale to není pravda. Ačkoli hedvábí nemá přehnané funkce péče o pleť a zdravotní péči, stále má své vlastní jedinečné výhody.

Silk: Jmenuji se Shun Liu

Největším rysem pravého hedvábí je jeho hladkost a nízké tření, což je také velmi důležité pro pokožku a vlasy.

U pokožky může mechanické tření způsobit zesílení stratum corneum. V závažných případech může dojít k poškození třením. Může být doprovázen mírným zánětem a stimulovat pigmentaci. Proto jsou lokty, které si často třeme, tmavší. Proto může snížení tření skutečně chránit pokožku.

U vlasů je snížení tření ještě důležitější. Tření může poškodit vlasové šupiny&# 39, což způsobí, že vlasy ztratí vlhkost a vypadají matně a matně. Současně může opakované mechanické tření také způsobit lámání vlasů a vypadávání vlasů.

U pyžama, spodního prádla, ložního prádla a dalších věcí, které jsou v přímém kontaktu s pokožkou a vlasy, mohou hedvábné výrobky skutečně hrát ochrannou roli.

Hladký, chladný, měkký a prodyšný, kdo to nemá rád

Kromě toho, že je hladký, měkký a prodyšný, je také jednou z výhod hedvábí.

V létě se za horkého počasí snadno potíte. Pokud je oblečení připevněno na kůži, nebude dýchat. Je to prostě chodící saunový sud. Ano, jste to vy, ta vzduchotěsná chemická vlákna!

Pravé hedvábí je jiné. Keke míval malou hedvábnou sukni. Je příjemné nosit, když jdete v létě, a máte pocit, že běháte nahý. Propustnost vzduchu je tak dobrá, že sukně může dýchat, takže pevně zaujímá středovou polohu šatníku Keke

Hlavním důvodem, proč většina lidí volí pravé hedvábí, je pravděpodobně kvůli jeho pocitu na blízko, který je hladký, chladný, měkký a prodyšný. Kdo to nemiluje&# 39?

Malé shrnutí

Výhody pravého hedvábí jsou zcela zřejmé, přinejmenším jako oděvní materiál.

Ve srovnání se stejným hladkým hedvábím je skutečné hedvábí méně náchylné k alergiím a statické elektřině; a ve srovnání se stejnými nízkocitlivými a méně statickými bavlněnými výrobky je pravé hedvábí měkčí a hladší. Ačkoli drahý je o něco dražší, přichází také s luxusem, který uspokojí psychologii spotřebitele.

Nevýhodou je, že skutečné hedvábí není snadné udržovat, je jemnější, není vhodné pro expozici a nemá silné účinky v reklamě.

Než si tedy koupíte skutečné hedvábí, musíte zjistit, jaké jsou vaše potřeby. Pokud očekáváte krásu, antistatičnost a antialergičnost, máte pro vás jiné smysluplnější možnosti než hedvábí. Pokud se vám prostě líbí materiál z hedvábí, nedělejte si příliš starosti, prostě si sekněte ruce.