Obchodní model prodeje šatů sítě

- Feb 22, 2018-

Obchodní model prodeje šatů sítě


Myslím, že prodej šátku je vhodný pro elektronické maloobchodníky v B2C modelu elektronického obchodu. Různé šátky mohou být nastaveny v souvisejících sdružených obchodních značkách prodávat různé styly šatů.


Existují 3 důvody z následujících důvodů:

Za prvé, pod podmínkou splnění individuálních potřeb zákazníků, podniky potřebují dostatek šátků a stylů pro spotřebitele v různých regionech, což není dosaženo jediným samostatně výdělečným činitelem. Takže prodej tohoto produktu se nevztahuje na model C2C.


Za druhé, i když velké podniky potřebují přizpůsobit jednotný šátek jako uniformy, jako jsou letecké společnosti, ale tento typ společnosti má malé množství a počet objednávek je nižší. Po dokončení transakce se zdá, že podnik nemá nic společného. Proto tento typ není použitelný pro režim B2B.


A konečně dnes B2C e-commerce ukazuje svou velkou vitalitu ve všech oblastech života s kompletní obousměrnou informační komunikací, flexibilními obchodními prostředky, rychlou distribucí logistiky, nízkými náklady a vysoce efektivním provozním režimem. Pro spotřebitele je více ochotná věřit v podnik než v jediném obchodě, a podnik, který se prodává, může zvýšit konkurenceschopnost svých prodejů. Společnosti mohou uspokojit potřeby velkého počtu spotřebitelů a jediný nákup spotřebitelských potřeb a je šetrnější prodávat šály.


SINO UNICOM hedvábné šátky a kravaty FACTORY

A: 2. patro, Xinhua Industry Zone, Hang Zhou, Čína

C: Iverson Wang

T: + 86-571-85385180

M / Whatsapp: +86 15925633364

Skype: Scarf_boy / Hcyluke

E-mail: sales@scarf-tie.com

Další informace nám pomohou nabídnout Nejlepší cenu a návrh