Správný způsob praní hedvábných šátků

- Oct 24, 2020-

K jeho rozpuštění zpravidla použijte neutrální mýdlo (nejlépe šampon), poté použijte 30. Opláchněte vlhkou vodou kolem C, vložte šátek, jemně ho sevřete rukama, ne silně otírejte, natož praní v pračce, opláchněte čistým voda po umytí k odstranění mýdla.

Nenanášejte na hedvábné šátky deodorant, parfémy ani kuličky. Protože se jedná o chemické výrobky, je snadné poškodit hedvábí, zejména bílé hedvábí. Pokud se jich dotknete, povrch šátkové látky snadno zežloutne.

Hedvábné šátky lze během skladování úhledně stohovat. Nejlepší je během skladování nemít na sobě těžké předměty. Při příštím vyjmutí je lze umýt vodou a vysušit ve stínu a budou ploché. Při skladování nepoužívejte kuličky.

Správný způsob praní hedvábných šátků2

1. Malé bavlněné čtvercové ručníky lze jemně prát v neutrálním čisticím prostředku.

2. Pokud je hedvábný šátek kvalifikovaný, je nejlepší jej poslat do čistírny k chemickému čištění. Pro vlastní mytí musí být ručně omyty neutrálním čisticím prostředkem a teplota by měla být řízena pod 30 stupňů. Vzhledem k tomu, že hedvábí je bílkovinné vlákno, není odolné vůči alkáliím a zabraňuje vyblednutí hedvábí, jeho změně barvy, zežloutnutí a matnému lesku.

3. Po umytí hedvábného šálu jej namočte na několik minut do vody s několika kapkami octa, aby byla hedvábná šála jasná. Po umytí by měl být rozložen a vysušen ve stínu.

4. Pokud je krepový ručník omytý vodou, otočte jej, přivažte k uzlu a osušte jej, nežehlete ani nevyrovnejte.

5. Tip na čištění hedvábných šátků -&„Metoda třepání šálků GG“: Použijte prací prostředek speciálně určený k čištění hedvábných šátků a naplnění lahve vodou a malým množstvím pracího prostředku. Vložte hedvábný šátek, který chcete umýt, do láhve, pevně uzavřete víko, pevně přidržte dno a víko lahve a potom s ní třepejte nahoru a dolů. Stejnou metodu použijte k mytí vodou.